Edebiyat Ortamı 53.Sayısı Çıktı

EDEBİYAT ORTAMI DERGİSİ KASIM ARALIK 53. SAYISI ÇIKTI

Dergimizin bu sayısı da dopdolu. Rasim Demirtaş, Ali Sali, Seçkin Zengin, Ahmet Akın, Emre Döğer, Hacı Şaban Boztaş, Hasan İldiz, N. N. Koḉi, Osman Damla bu sayımızın şairleri.

Engin Elman, Ömür Öter, Recep Kayalı, Abdullah Enis Savaş, Selim Baki ve Zübeyde Andıç öyküleriyle insanın farklı bir yönünü, farklı bir dünyasını sundular bize.

Birkaç sayıdır ihmal ettiğimiz söyleşilerimize de bu sayıda yeniden döndük. Prof. Dr. İsmail Hakkı Aksoyak’ın yeni yayımlanan Söylenmemiş Sözler kitabı üzerine Halil İlteriş Kutlu’nun yaptığı söyleşiyi ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Lale Demirtürk, Ümmühan Bilgin Topçu, Elmas Karakaş, Hülya Sezen’in romanlar üzerinden kaleme aldıkları yazılarında edebiyatın renkli konularını bulacaksınız. Gökçe Ulus, Reşat Nuri Güntekin’in Anadolu Notları’ndaki Sosyokültürel Eğlence Algısı üzerinde duruyor. Orhan Güdek’in alışılmış sinema yazılarının dışında, sinema dilini irdeleyen, ufuk açıcı yazılarını da bundan sonraki sayılarımızda okuyacaksınız. Usta yazar Sadık Yalsızuçanlar’ın Budapeşte izlenimleri, Eyüp Önder’in resim altı, Şadi Kocabaş’ın Şakir Kurtulmuş’un şiiri üzerine yazısı bu sayımızın sanat-edebiyat gündemini yansıtan ürünlerinden bir demet. Ayşe Karagöz Hoca’nın şiir değerlendirmeleri bu sayıda da muhataplarının dikkatini şiir üzerinde yoğunlaştırmayı sürdürüyor. Arif Ay'ın da özellikle altını çizdiği Recep Kayalı'nın Solucan Koşusu isimli öyküsü bu sayının en çok öne çıkan yazılarıdan birisi olarak göze çarpıyor. İroninin, acının ve mizahın oldukça üst düzeyde olduğu bu hikaye okunmalı

Dergimiz bu sayısında ek olarak Erdem Dönmez’in titizlikle hazırladığı Erdem Bayazıt biyografi kitabını sunmaktadır.

Hep birlikte nice sayılara…

Edebiyat Ortamı Dergisi